Пропозиції щодо “Порядку спрощеного підключення сонячних станцій та електроакумулюючих систем для компенсації власного споживання юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та населенню, які не претендують на отримання “Зеленого тарифу””

 

На сьогодняшній день встановлення мережевих сонячних станцій (МСС) та електроакумулюючих систем (ЕАС) малої потужності потребує додаткового проектування, ліцензування та погодження з державними та профільними службами, що в деяких випадках робить такі проекти економічно недоцільним та суттєво збільшує вартість встановлення за рахунок приєднання до мереж.

 

З метою спрощення встановлення МСС та ЕАС для споживачів пропонується спрощений механізм підключення у власні мережі Замовника для компенсації власного споживання в межах дозволеної потужності та в межах стандартного приєднання до 160кВт.

 

Приблизний порядок підключення та реєстрації МСС та ЕАС для власного споживання:

  • споживач встановлює МСС та/або ЕАС в обсязі що не перевищує дозволеної потужності згідно договору споживання електроенергії та не виходить за рамки стандартного не більше 160 кВт.

  • Повідомляє про встановлення МСС та/або ЕАС енергопостачальну компанію в декларативному режимі, яка проводить перевірку встановленого обладнання та відповідність до однолінійні схеми.

  • Енергопостачальник (власник СЕС) повідомляє територіальне обленерго про встановлення сонячної станції для облаштування вузла обліку можливої генерації.

  • Територіальне обленерго проводить облаштування вузла обліку за рахунок власника МСС та ЕАС (виконується заміна існуючого лічильника на двонаправлений лічильник в існуючій системі ЛУЗОД/АСКОЕ підприємства, який обліковує окремо енергію яка споживається та генерується в мережу або облаштовується нова система АСКОЕ (у разі її відсутності))

  • Облік електроенергії яка генерується, фактично вираховується як різниця між споживанням підприємства та згенерованою електричною енергією. Оплата за надлишок згенерованої електричної відбувається по акту балансу як різниця між фактичним споживанням підприємства та генерацією по тарифу відповідного періода в якому проводився облік (аналогічно з процедурою для фізичних осіб приватних домогосподарств).


 

підготував: Сокиржинський Олександр

067-409-72-19

 

ShortLink: https://goo.gl/JoD7Xj

 


 

Окупаемость электроаккумуляторной станции можно оценочно рассчитать:

Емкость 24 кВт, стоимость 204 дол 1 кВт (4900дол=130тыс грн), ночной тариф 0,75 грн, дневной 1,5 грн. Доход от 1го цикла заряд/разряд 15 грн, за 365 дней составит 7300 кВт = 5475 грн.

Окупаемость на 02-2017г  при этом тарифе для населения 23.8 лет.

При промышленном тарифе ночь 0,75 и день 2,5 грн с разницей 1.75грн.

Доход составит 12775грн с окупаемость 10.2года

 

При промышленном трехтарифном режиме тарифный режим 0,763 грн (коэф 0,35) пик 3,92 грн (коэф 1,8) составит 5.6 года (доход 23046 грн)