Grid-tie інвертор (в українській мові використовується слово залежний або підпорядкований) інвертор перетворює електрику постійного струму в змінний струм (AC для подачі енергії в електричну мережу, зазвичай 120 Вольт змінного струму частотою 60 Гц або 240Вольт змінного струму частотою 50 Гц. Grid-tie інвертори встановлюються між місцевими джерелами енергії: сонячними батареями, вітрогенераторами, гідроелектростанцією, і електричною мережею.

 

 

Відмінність від традиційного інвертора, який перетворює постійний струм в змінний, в тому, що він стежить за фазою і частотою мережі, куди подається енергія.

Для ефективної і безпечної передачі електроенергії в мережу, grid-tie інвертор повинні точно відповідати напрузі і фазами синусоїдальної форми мережі змінного струму (AC).

Мережеві інвертори перетворять електроенергію постійного струму в енергію змінного струму, яка підходить для подачі в загальну електромережу. Мережевий інвертор (GTI) повинен стежити за фазою мережі і, з дуже високою точністю, безперервно підтримувати вихідна напруга трохи вище напруги мережі. Високоякісний сучасний мережевий інвертор має фіксований коефіцієнт потужності - він видає прецизионное вихідна напруга і струм, а випередження фази знаходиться в межах 1 градуса від мережі змінного струму. Інвертор управляється мікропроцесором, який стежить за поточною формою напруги змінного струму і виводить напругу точно відповідає напрузі мережі. Проте, необхідна подача і реактивної потужності в мережу для підтримки напруги в локальній мережі всередині допустимих значень. Інакше можливі перенапруги в мережі в потужних системах, коли генерація енергії досягає свого піку, наприклад близько полудня від сонячних панелей.

 

Grid-Tie інвертори також мають важливу функцію для швидкого відключення від електромережі, якщо напруга в загальній електромережі пропадає з якихось причин. Ця вимога Національного електричного стандарту США (NEC) [5] гарантує відключення мережевого інвертора, щоб електромережу була знеструмлена при обслуговуванні працівниками електричних мереж.

 

Правильно встановлений мережевий інвертор дозволяє використовувати споживачеві альтернативну систему вироблення енергії, таку як сонячна або вітряна енергія, практично не потребує обслуговування і будь-яких батарей. Якщо енергії альтернативних джерел недостатньо, то недолік потужності автоматично буде надходити з електричної мережі.